Co-Rec League Standings

2017 Fall Co-Rec Standings

Place Team Name Team Manager W L T
1 Shep's Teehive Matt Clough 3 0 1
2 612 Station/BLS Mandie Roggenkamp 3 1 0
3 Arrowwood Lodge David Booth 3 1 0
4 Moe's Landscaping & Construction Mark Hoge 2 1 1
5 Yeager Bombers Cassie LaDouceur 1 3 0
6 St. Mathias Trista Sypnieski 1 3 0
7 Brainerd Jaycees Andrew Sanchez 0 4 0

Week 1: September 14

Time Field Visitor Score Home Score
6:00 1 Shep's Teehive 19 Arrowwood Lodge 15
6:00 2 Moe's Landscaping & Construction 17 Yeager Bombers 4
7:00 1 Arrowwood Lodge 22 St. Mathias 14
7:00 2 612 Station/BLS 15 Moe's Landscaping & Construction 10
8:00 1 St. Mathias 8 Shep's Teehive 18
8:00 2 Yeager Bombers 32 Brainerd Jaycees 0
9:00 2 Brainerd Jaycees 2 612 Station/BLS 22

Week 2: September 21

Time Field Visitor Score Home Score
6:00 1 Brainerd Jaycees 0 Shep's Teehive 15
6:00 2 St. Mathias 3 612 Station/BLS 21
7:00 1 Shep's Teehive 9 Moe's Landscaping & Construction 9
7:00 2 Yeager Bombers 13 St. Mathias 19
8:00 1 Moe's Landscaping & Construction 22 Brainerd Jaycees 1
8:00 2 612 Station/BLS 16 Arrowwood Lodge 17
9:00 2 Arrowwood Lodge 20 Yeager Bombers 4

Week 3: September 28

Time Field Visitor Score Home Score
6:00 1 Yeager Bombers   612 Station/BLS  
6:00 2 Arrowwood Lodge   Brainerd Jaycees  
7:00 1 612 Station/BLS   Shep's Teehive  
7:00 2 Moe's Landscaping & Construction   Arrowwood Lodge  
8:00 1 Shep's Teehive   Yeager Bombers  
8:00 2 Brainerd Jaycees   St. Mathias  
9:00 2 St. Mathias   Moe's Landscaping & Construction  

Week 4: October 5

Time  Field Visitor Score Home Score
6:00 1 Moe's Landscaping & Construction   Brainerd Jaycees  
6:00 2 St. Mathias   Yeager Bombers  
7:00 1 Brainerd Jaycees   612 Station/BLS  
7:00 2 Shep's Teehive   St. Mathias  
8:00 1 612 Station/BLS   Moe's Landscaping & Construction  
8:00 2 Yeager Bombers   Arrowwood Lodge  
9:00 2 Arrowwood Lodge   Shep's Teehive  

End of Season Tournament: October 12

time Field Team Score Team Score Game#
6:00 1 Seed 4   Seed 5   1
6:00 2 Seed 2   Seed 7   2
7:00 1 Seed 3   Seed 6   3
7:00 2 Seed 1   Winner G1   4
8:00 1 Winner G2   Winner G3   5
8:00 2 Loser G2   Loser G3   6
9:00 1 Loser G1   Loser G5   7
9:00 2 Loser G4   Winner G6   8

End of Season Tournament: October 19

Time Field Team Score Team Score Game#
6:00 1 Winner G4   Winner G5   9
6:00 2 Winner G8   Winner G7   10
7:00 2 Loser G9   Winner G10   11
8:00 2 Winner G9   Winner G11   12
9:00 2 Loser 12 if 1st loss   Winner G12   13